قوانین و مقررات:

کاربر گرامی قوانین سفر شامل قوانین هتل و بلیط میباشد و مشمول قوانین سفرهای گروهی نمیباشد. بنابراین قوانین هر دو بخش حمل و نقل و هتل به دقت مطالعه گردد. این قرارداد مشمول کلیه‌ی قوانین موجود در این حوزه مانند مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی خواهد بود. همچنین خریدار با مطالعه مفاد این قرارداد حین خرید خود، اقرار می نماید که تایید کلیه داده‌پیام‌های نمایش داده ‌شده در وب سایت بقچه به منزله قبولی و امضاء الکترونیکی محسوب می‌شود و هرگونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیرقابل استماع و مردود می باشد.

قوانین رزرو هتل

1-تحویل اتاق در هتل ساعت 14 و تخلیه تمام هتل ها روز آخر ساعت 12:00 میباشد .در صورت تخلیله زودتر هتل، وجهی برگشت نمیشود.

2-رعایت نسبت محرمیت تمام افراد در یک اتاق الزامی است.و مدرک محرمیت در هتل بررسی میگردد

3-سرو غذا در رستورانهای هتل فقط در ساعات مقرر انجام میشود و سرویس دهی خارج از زمان تعیین شده وجود ندارد.

4- رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده می باشد و دربرگیرنده مواردی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و یا اجاره ی خودرو و… نیست و همچنین مینی بار و صندوق امانات در اکثر هتل ها شامل هزینه اضافه بوده که به عهده مسافر است و درصورت ایجاد خسارت به هتل توسط مهمان، کلیه خسارت ها از مسافر دریافت خواهد شد.

5-تعرفه اقامت کودکان در هتلهای مختلف متفاوت است(از پشتیبانی استعلام گردد).لیکن در اکثر هتلها بالای 5 سال مانند بزرگسال محاسبه میشود. .به کودکان تخت تعلق نمیگیرد و در هراتاق صرفا یک کودک میتواند اقامت رایگان داشته باشد

6-به هنگام رزرو اقامت نوع اتاق انتخابی باید برابر با تعداد بزرگسالان باشد. در صورتیکه امکانات خاصی در اتاق مدنظر شماست حتما قبل از رزرو از پشتیبانی استعلام نمایید در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه بقچه نمیباشد..

7-مسافر زیر 18 سال بدون قیم امکان رزرو اقامت ندارد.

8-ارائه کارت ملی و شناسنامه تمامی مسافران در هتل الزامیست.

9-امکان کنسل نمودن رزرو پس از صدور واچر هتل امکانپذیر نمیباشد . و در صورتی که به هر دلیل از جمله کنسل شدن پرواز مسافر در هتل حضور نیابد وجهی مسترد نمیگردد.موضوع رزرو محل اقامت مستقل از وسیله حمل و نقل میباشد بنابراین در صورت تاخیر یا کنسل شدن بلیط حمل و نقل در مبدا یا مقصد تغییری در ضوابط مربوط به رزرو و یا کنسل شدن اقامت ندارد

10-از هر نوع اتاق (به عنوان مثال دوتخت) چندین اتاق در هتل موجود است .انتخاب شماره اتاق کاملا در اختیار پذیرش هتل میباشد و در لحظه پذیرش مشخص میگردد

11-ارائه اطلاعات صحیح هویتی بر عهده مسافر میباشد و مشخصات مشافر پس از صدور واچر قابل تغییر نمیباشد.

12-در مواردی بسیار نادر ممکن است به دلایلی از قبیل اشتباهات هتل، مشاهده خرابی و مشكلات در اتاق رزرو شده ، دلایل امنیتی در هتل (همزمانی رزرو با ورود افراد بلند پایه ) و یا اشتباهات كارمندان رزرواسیون هتل،رزرو اقامت توسط هتل لغو گرددد که در این صورت بقچه تا حدامکان هتل هم قیمت دیگری در همان تاریخ با اطلاع مسافر برای مسافر رزرو خواهد کرد و یا در صورت عدم امکان رزرو، کل وجه به مسافر عودت خواهد شد. در این صورت مسافر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت .

شرایط و ضوابط عمومی بلیط هواپیما

1-طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری،مسئولیت کنسلی،تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده شرکت هواپیمایی مجری پرواز است و مسئولیتی متوجه آژانس صادرکننده بلیط و واسط خرید نمیباشد.

2-با توجه به اینکه اطلاعات ثبت شده توسط شما عینا به دفاتر اژانس تحویل میگردد مسئولیت صحت اطلاعات و مطابقت با کارت ملی بر عهده مسافر میباشد. و پس از ثبت تحت هیچ شرایطی مشخصات تغییر داده نمیشود.

3-در صورتیکه نوزاد زیر دو سال به همراه دارید طبق قوانین پرواز تهیه بیمه پروازی الزامی میباشد

4- لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ سیستمی (بلیط های سیستمی به بلیط هایی اطلاق می گردد که تابع قانون هواپیمایی کشوری و با نرخ های شناور به فروش می رسد)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری ( بلیط چارتر به بلیطی اطلاق می گردد که نرخ های آن توسط آژانس های چارتر کننده تعیین میشود و استرداد آن تابع قوانین سازمان هواپیمایی کشوری نمی باشد)، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.

5-طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید،دوران نقاهت بعد عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم به ذکر است که همراه داشتن نامه مربوط جهت انجام پرواز کافی نبوده و ایرلاین در صورت تشخیص خطرناک بودن سفر برای افراد ذکر شده یا دیگر مسافران مجاز به ممانعت از پرواز این دسته از مسافران می باشد و کنسلی بلیط در چنین شرایطی مطابق با قوانین اولیه بلیط صورت خواهد پذیرفت و صادرکننده بلیط در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

6-حضور مسافر در پرواز های داخلی حداقل یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه و ترمینال پرواز به همراه مدارک شناسایی معتبر مورد نیاز الزامی است.

7-در صورت تهیه پرواز به صورت رفت و برگشت صدور بلیط هر طرف پرواز توسط دفتر هواپیمایی به صورت مستقل انجام میشود و به عنوان مثال کنسلی پرواز رفت منجر به کنسلی پرواز برگشت نمیگردد

8-در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط متعلق به همان پرواز به‌طور کامل استرداد خواهد شد.

9-در خواست کنسلی بلیط های سیستمی از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قوانین ایرلاین متفاوت است پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و مبلغ کارمزد انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، متغیر است. .پروازهای چارتر پس از صدور بلیط غیر قابل کنسلی است

10-صدور بلیط پرواز توسط دفتر هواپیمایی دارای مجوز انجام میشود

شرایط و ضوابط عمومی بلیط قطار

1-با توجه به اینکه اطلاعات ثبت شده توسط شما عینا به دفاتر اژانس تحویل میگردد مسئولیت صحت اطلاعات و مطابقت با کارت ملی بر عهده مسافر میباشد. و پس از ثبت تحت هیچ شرایطی مشخصات تغییر داده نمیشود.

2-در بلیطهای چارتر تفاوتی بین تعرفه بزرگسالان و کودک وجود ندارد

3- بلیطهای چارتر غیر قابل کنسلی وامکان کنسل کردن بلیطهای سیستمی صرفا تا یک ساعت مانده به حرکت و با پرداخت خسارت کنسلی طبق جدول کنسلی همان قطار امکانپذیر میباشد

4-در صورت لغو برنامه حرکت قطار مسئولیتی متوجه آژانس صادرکننده بلیط نمیباشد و وجه بلیط کاملا مسترد میگردد

نکات تکمیلی سفرها:

قوانین سفر شامل قوانین هتل و بلیط میباشد. بنابراین قوانین هر دو بخش حمل و نقل و هتل به دقت مطالعه گردد.

1-تمامی سفرها بر روی پروازهای چارتر میباشد و پس از خرید غیر قابل استرداد است.

2-پس از صدور مدارک توسط دفتر مسافرتی امکان تغییر نام ،تغییر هتل، تغییر تاریخ و یا هر گونه تغییر دیگری وجود ندارد

3-مسافران موظف می باشند مطابق با مقررات شرکتهای هواپیمایی در خصوص ساعات حضور در فرودگاه و انجام پرواز، در فرودگاه حاضر شوند، هزینه از دست دادن پرواز در صورت عدم حضور به موقع مسافر در فرودگاه تماما بر عهده مسافر بوده و مسئولیتی در این رابطه بر عهده تامین کننده نمی باشد و وجهی مسترد نمیشود.در مورد سایر وسایل حمل و نقل(قطار و اتوبوس) نیز همین قانون صادق است

4-سایت بقچه تامین کننده سفر نمیباشد و سفر از دفتر مسافرتی تامین کننده تهیه میشود.سایت بقچه هیچ نقش و مسئولیتی در اجرای سفرها ندارد.

5-فرد ثبت نام کننده در سایت به عنوان نماینده تمامی مسافران میباشد و از جانب تمامی مسافران قوانین سایت بقچه و تامین کننده سفر( ) را میپذیرد.

6-تحویل اتاق در هتل ساعت 14 و تخلیه تمام هتل ها روز آخر ساعت 12:00 میباشد .در صورت تخلیله زودتر هتل وجهی برگشت نمیشود.

7-رعایت نسبت محرمیت تمام افراد در یک اتاق الزامی است.و مدرک محرمیت در هتل بررسی میگردد

8-سرو غذا در رستورانهای هتل فقط در ساعات مقرر انجام میشود و سرویس دهی خارج از زمان تعیین شده وجود ندارد.

9-هزینه سفر در اکثر موارد برای بالای 5 سال مانند بزرگسال و در برخی موارد بالای 3 سال مانند بزرگسال محاسبه میشود.

10-مسافر زیر 18 سال بدون قیم امکان ثبت نام پکیج ندارد.

11-همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه تمامی مسافران در سفر الزامیست.

12-طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری،مسئولیت کنسلی،تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهده شرکت هواپیمایی مجری پرواز است و مسئولیتی متوجه دفتر مسافرتی تامین کننده سفر و بقچه نمیباشد.

13-تامین کننده موظف است در صورت ابطال پرواز در مبدا ، مساعی خود را جهت اعزام مسافران با اولین پرواز بعدی با توافق و رضایت خریدار به کار گیرد. در صورت اعلام آژانس تامین کننده سفر در مورد افزایش نرخ پرواز جایگزین خریدار متعهد به پرداخت هزینه مربوطه می باشد.در صورت عدم تامین پرواز رفت جایگزین، هزینه بلیط رفت مسترد میگردد اما کنسلی بلیط برگشت و هتل ممکن است با جریمه کنسلی همراه باشدو مسافر حق هیچگونه اعتراضی ندارد.. در مورد سایر وسایل حمل و نقل(قطار،اتوبوس) نیز این قانون صادق است.

13-تامین کننده موظف است در صورت ابطال پرواز برگشت ، مساعی خود را جهت اعزام مسافران با پرواز دیگری در همان روز با توافق و رضایت خریدار به کار گیرد. در صورت اعلام آژانس تامین کننده سفر در مورد افزایش نرخ پرواز جایگزین خریدار متعهد به پرداخت هزینه مربوطه می باشد.در صورت عدم تامین پرواز برگشت جایگزین، وجه بلیط برگشت به مسافر مسترد میگردد و مسئولیتی بر عهده تامین کننده سفر و بقچه نمیباشد. در مورد سایر وسایل حمل و نقل(قطار،اتوبوس) نیز این قانون صادق است.

15-در صورت تاخیر وسیله حمل و نقل در مبدا مسافر مجاز به کنسل نمودن سفر نمیباشد .

16- خدمات وعده های غذایی و سایر خدمات سفر در توضیحات سفر ذکر شده است و ثبت نام به معنی پذیرش و آگاهی کامل از تمام جزییات سفر است.و در صورتی که مسافر تقاضای خدمات مازاد(همچون بیمه ،گشت و..) دارد باید قبل از خرید درخواست خود را اعلام نماید و هزینه خدمات مازاد بر عهده مسافر است.